تبلیغات
مطالب اینترنتی - تست سوپر سمپلینگ پلی استیشن 4 پرو: خبر های خوب برای دارندگان نمایشگرهای 1080p
 
مطالب اینترنتی
 
 


تست سوپر سمپلینگ پلی استیشن 4 پرو: خبر های خوب برای دارندگان نمایشگرهای 1080p

خبرگزاری آریا – با نزدیک شدن به عرضه‌ی فیرمور 5.5، سونی آپشن جدید سطح سیستمی سوپر سمپلینگ را معرفی کرد. این ویژگی یکی از اتفاقات نا امید کننده برای کاربرانی که گرفتار صفحه نمایش های 1080p بودند را هدف قرار داده: عدم دسترسی به رسولوشن های بالاتر در بعضی از بازی ها.
به عنوان مثال بازی متال گیر سالید 5 را با آپگرید جدیدی که برای پلی استیشن 4 پرو عرضه شد را در نظر بگیرید. اگر شما نمایشگری اولترا اچ دی داشته باشید، می‌توانید به رسولوشن های بالاتر در تصاویر رندر شده دست یابید.
همچنین این اتفاق باید برای کاربران صفحه نمایش های 1080p به واسطه‌ی سوپر سمپلینگ، فرمی قدرتمند از آنتی الیِسینگ (در گرافیک کامپیوتری به تکنیکی گفته می‌شود که با استفاده از آن دندانه‌های مرزی هر شیء گرافیکی روی خطوط خمیده و قطر ها هموارتر شود) مزایای خاصی داشته باشد که می‌تواند نتایج بدون اشکال فوق العاده‌ای را نمایش دهد.
با این حال، متال گیر سالید 5 و تعداد معدودی از بازی های دیگر، در صورتی که فقط از نمایشگر های 1080p استفاده کنید، از این ویژگی استفاده نمی‌کنند. این اتفاق اصلا ایده‌آل نیست، اما با فیرمور 5.5 جدید که در راه است، راه حلی برای این معضل پیدا شده.
آپشن سوپر سمپلینگ جدید ویژگی مطلوبی برای کاربران پرو است که تضمین می‌کند، همه‌ی عناوین با رسولوشن بالا که پیشتر در سطح نمایشگر های اولترا اچ دی قفل می‌شدند، حالا به SSAA در خروجی 1080p پرو تبدیل می‌شود.
این ویژگی برای حل مشکل اساسی کاربران شاکی دستگاه جدید سونی، که چندی است با آن سر و کار دارند ایجاد شده. چرا که بر این عقیده‌اند که به صورت کامل از همه‌ی قدرت دستگاهشان استفاده نمی‌کنند. البته بازی هایی که به خروجی 1080p قفل شوند هم وجود دارد. به این معنی که کاربران نمایشگر‌های 4K هم زیان‌هایی می‌بینند.
با این حال، راه حل پیدا شده است. کسانی که نمایشگر اولترا اچ دی داشته باشند، هر زمانی می‌توانند تنظیمات کنسولشان را به 1080p تغییر دهند تا بتوانند از آن ویژگی های قفل شده بهره‌ مند شوند. برعکس این موضوع برای کاربران نمایشگر های فول اچ دی، بدون سخت افزار های گران قیمت تغییر دهنده‌ی مقیاس تصاویر، مثل لینکر امکان پذیر نیست.

در بدترین شکل قضیه، کاربران پلی استیشن 4 پرو با نمایشگر های 1080p معامله‌ی بدی نصیبشان می‌شد. برای مثلا Assassin’s Creed: The Ezio Collection را در نظر بگیرید. این عنوان تلفیقی است از AC2، Brotherhood و Revelations که هرکدام با نرخ فریم ثابت 30fps روی نمایشگر های 4K اجرا می‌شوند.
با این حال، اگر پلی استیشن 4 به نمایشگری 1080p متصل باشد، شمارش پیکسل ها روی فول اچ دی ثابت قفل می‌شود. حدود یک چهارم رسولوشن. خبری از پیشرفت کارایی با اجرا روی رسولوشن های پایین تر نیست. همان 30 فریم بر ثانیه است. یک دانگرید خیلی ساده.
با فعال شدن ویژگی سوپر سمپلینگ در فیرمور 5.5، بازی فکر می‌کند شما نمایشگری 4K به کنسول متصل کرده‌اید و باقی ماجرا بر عهده‌ی سیستم است. پایین آوردن مقیاس تصاویر و تولید آنتی الیسینگ های چشم نواز در حین انجام فرایند. پیشرفت کیفیت تصاویر به وضوح قابل مشاهده است.
مرز های دندانه دار اشیاء به خوبی صیقل داده می‌شود. جزئیات بیشتری در بعضی از موارد قابل مشاهده است. این در حالی است که سوسو زدن (flickering) در حرکات کاهش یافته. اتفاقی که به سختی می‌توانیم در تصاویر موجود نشانشان دهیم.
این آپشن جدید انتخاب را به کاربر واگذار می‌کند، که یقینا اتفاق مطلوبی است. برای مثال، بازی The Last Of Us نسخه‌ی ریمتسر شده از شرکت ناتی داگ، با پشتیبانی سوپر سمپلینگ عرضه شد که متعاقبا با آپدیتی جدید که برای کاربران 1080p پلی استیشن پرو بود همراه شد که روی 60 فریم بر ثانیه قفل می‌شد.
نتیجه‌ی مطلوب این است که همه‌ی ماد های یک دستگاه باید برای همه‌ی کاربران در دسترس باشد، بدون توجه به قدرت نمایشگر. و این دقیقا همان چیزی بود که برای The Last Of Us در آخرین پچ اصلی که عرضه شد اتفاق افتاد. با این حال، اگر کاربران پشتیبانی پیشنهاد داده شده توسط فیرمور 5.5 زمانی که عملکر SSAA در آن نبود، پایین آوردن کیفیت (Downsampling) سطح سیستمی هم می‌توانست این کار را به خوبی انجام دهد. (ما حتی downsampling‌ داخلی بازی The Last Of Us را با سیستم جدید مقایسه کردیم و نتایج مشابهی داشتیم.)

با این حال، این ویژگی یک قایقرانی ساده نیست و باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد. چرا که موقعیت های بالقوه‌ی زیادی وجود دارد که ممکن است منجر به نتایج نا مطلوب شود. زمانی که SSAA را بر روی بعضی از عناوین فعال می‌کنیم، کارایی تغییر می‌کند و بر خلاف انتظار بهتر نمی‌شود.
به عنوان مثال بازی The Last Guardian را در نظر بگیرید. این بازی عنوانی است که به صورت اتوماتیک، رسولوشن و فریم ریتش را با خروجی 1080p تنظیم می‌کند. به این معنی که اگر شما از ویژگی سوپر سمپلینگ فیرمور 5.5 در این بازی استفاده کنید، تصاویر با کیفیت بهتری دریافت می‌کنید اما این موضوع به قیمت پایین آمدن نرخ فریمتان خواهد بود. و در بدترین شرایط نرخ فریم بازی The Last Guardian می‌تواند تا 20 فریم بر ثانیه کاهش پیدا کند. خیلی ساده، با حق انتخاب، ما 1080p را انتخاب می‌کنیم.
مثال مشابه می‌تواند بازی کال آو دیوتی بلک اپس 3 باشد، که ویژگی 1080p با عملکر بهبود داده شده محلی برای خروجی فول اچ دی را قفل می‌کند و در کنار آن حالتی با رسولوشن بالاتر دارد که انحصارا مربوط به نمایشگر های 4K است، که مجددا نرخ فریم ثابتی را به ارمغان نمی‌آورد.
استفاده از سوپر سمپلینگ در این نمونه هم تصاویر 4K را با کارایی ضعیف تری در زمینه‌ی نرخ فریم همراه می‌کند که به هیچ عنوان ایده آل نیست. چرا که در بازی مثل کال آو دیوتی، تجربه‌ای روان یکی از اصلی ترین شروط برای تجربه‌ی واقعی این بازی است.
این ویژگی که بتوانیم از SSAA به دلخواه استفاده کنیم به طور کلی حرکت مثبتی است و نکات هشدار دهنده در این رویکرد خیلی زیاد نیستند. یکی از این اشکال‌ های کوچک این است که با فعال کردن سوپر سمپلینگ در بازی ها، سیستم با فرض اینکه نمایشگر مطلوب به کنسول متصل شده است، تکست ها و HUD را هم به همان مقدار کوچک می‌کند. نتیجه‌ی تغییر مقیاس به 1080p در سطح سیستم انجام می‌شود که همراه با تار شدن های جزئی است. چیزی که در HUD های محلی و ارجینال 1080p نمی‌بینیم.

مقایسه‌ی این ویژگی با پیاده سازی های ایکس باکس وان ایکس اجتناب ناپذیر است، و در حالی که ویژگی جدید سوپر سمپلینگ برای کاربران پرو مفید است، اما همچنان حرکتی نسبتا بیهوده تلقی می‌شود. چرا که بالاخره وهله‌ی اول، لینک کردن پیشرفت‌ها و کارایی پرو به نمایشگر فکر به شدت اشتباهی بود.
رویکرد مایکروسافت بسیار ساده و کاراست: سیستم به توسعه دهندگان نمی‌گوید چه نمایشگری به کنسول متصل شده است. این موضوع توسعه دهندگان را مجبور می‌کند که برای همه‌ی حالت ها انتخاب هایی را در آپشن هر بازی قرار دهند، صرف نظر از این که نمایشگر 1080p یا تلویزیون 4K از هر نوعی به کنسول متصل شده است و در ادامه‌ی آن سوپر سمپلینگ 1080p به صورت خودکار در سطح سیستمی کار خود را انجام می‌دهد. این راه اندازی ایده آل است و همان چیزی است که ما از زمان عرضه‌ی پلی استیشن پرو از آن حمایت کردیم.
باید تاکید کنیم که بیشتر بازی ها، از Rise گرفته تا تومب ریدر و هورایزن و مانتسر هانتر، همه و همه برای این که بازی کاملی عرضه کننده مطمئن می‌شوند که همه‌ی حالت‌های بازی برای هر کاربر با هر نوع نمایشگری در دسترس باشد.
ایکس باکس وان ایکس همه‌ی توسعه دهندگان را مجبور به رعایت این استاندارد می‌کند و امیدواریم عناوین پلی استیشن پرو نیز به صورت داخلی در بازی‌ هایشان SSAA داشته باشند. با این حال، نسخه‌ی بتای متال گیر سوروایو بار دیگر حالت‌های خاص با توجه به نمایشگر های خاص را ارائه می‌کند. اگر این موضوع به عنوان نتیجه‌ی نهایی باقی بماند، نشان دهنده‌ی آن است که عملکرد SSAA در فیرمور 5.5 ممکن است حرکتی رو به عقب ولی مفید، نه تنها برای بازی های کنونی، بلکه برای عناوین آینده نیز باشد.لینک منبع

مطلب تست سوپر سمپلینگ پلی استیشن 4 پرو: خبر های خوب برای دارندگان نمایشگرهای 1080p در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 30 شهریور 1398 11:28 ب.ظ
Greetings! Very helpful advice in this particular post!
It is the little changes that make the biggest changes.

Many thanks for sharing!
شنبه 30 شهریور 1398 06:01 ب.ظ
What's up colleagues, its fantastic post on the topic of
cultureand completely defined, keep it up all the time.
شنبه 30 شهریور 1398 03:56 ب.ظ
Great info. Lucky me I came across your blog by chance (stumbleupon).

I have saved as a favorite for later!
شنبه 30 شهریور 1398 09:30 ق.ظ
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely helpful and it has aided me out loads.
I hope to contribute & aid other users like its helped me.

Great job.
شنبه 30 شهریور 1398 07:55 ق.ظ
you are really a just right webmaster. The web site
loading pace is incredible. It sort of feels that you are doing any distinctive trick.
In addition, The contents are masterpiece.
you've performed a great process in this topic!
شنبه 30 شهریور 1398 07:05 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you
relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why
throw away your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving
us something enlightening to read?
شنبه 30 شهریور 1398 03:51 ق.ظ
Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person's weblog link on your
page at suitable place and other person will also do same in support of you.
جمعه 29 شهریور 1398 09:21 ق.ظ
Hi, this weekend is fastidious in support of me, since this time
i am reading this great educational piece of writing here at my residence.
جمعه 29 شهریور 1398 06:11 ق.ظ
Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get
a lot of spam remarks? If so how do you reduce it, any plugin or
anything you can suggest? I get so much lately it's driving
me insane so any assistance is very much appreciated.
پنجشنبه 28 شهریور 1398 11:15 ق.ظ
I like it when people come together and share opinions. Great
blog, stick with it!
سه شنبه 26 شهریور 1398 12:48 ب.ظ
Incredible points. Solid arguments. Keep up the great spirit.
سه شنبه 26 شهریور 1398 07:06 ق.ظ
Oh my goodness! Incredible article dude! Thank you so
much, However I am experiencing issues with your RSS. I don't know the reason why I can't join it.
Is there anybody having similar RSS problems? Anyone
who knows the solution can you kindly respond?
Thanks!!
سه شنبه 26 شهریور 1398 03:29 ق.ظ
It's difficult to find experienced people
in this particular subject, however, you sound like you know what you're talking about!
Thanks
سه شنبه 26 شهریور 1398 02:46 ق.ظ
Hey! I know this is somewhat off topic but I was wondering which
blog platform are you using for this website? I'm
getting sick and tired of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.
دوشنبه 25 شهریور 1398 11:55 ب.ظ
At this time I am ready to do my breakfast, afterward having my
breakfast coming yet again to read additional news.
شنبه 23 شهریور 1398 08:06 ق.ظ
Hello to all, since I am really eager of reading this weblog's post to
be updated on a regular basis. It consists of nice stuff.
شنبه 23 شهریور 1398 01:04 ق.ظ
You've made some really good points there. I looked
on the internet for more information about the issue and found most people will go along with your views on this website.
پنجشنبه 21 شهریور 1398 02:02 ق.ظ
Greetings from Carolina! I'm bored to tears at work so I decided to browse your blog on my iphone during lunch
break. I enjoy the info you present here and can't
wait to take a look when I get home. I'm shocked at how quick your
blog loaded on my cell phone .. I'm not even using WIFI, just 3G ..
Anyways, fantastic blog!
پنجشنبه 21 شهریور 1398 12:28 ق.ظ
After I initially left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get 4 emails with the exact same
comment. Is there an easy method you can remove me from that service?
Many thanks!
پنجشنبه 21 شهریور 1398 12:02 ق.ظ
I was suggested this blog by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem.
You are wonderful! Thanks!
چهارشنبه 20 شهریور 1398 12:46 ق.ظ
What's up, of course this article is really good and I have learned lot of things from
it regarding blogging. thanks.
سه شنبه 19 شهریور 1398 12:19 ب.ظ
Hi to every one, it's truly a nice for me to go to see this web page, it consists of helpful
Information.
سه شنبه 19 شهریور 1398 04:49 ق.ظ
Valuable information. Lucky me I found your web site accidentally, and I'm stunned why this accident did not happened
earlier! I bookmarked it.
سه شنبه 19 شهریور 1398 03:33 ق.ظ
I do not even know the way I ended up here, but I
thought this submit was once good. I don't know who you might be
however definitely you're going to a famous blogger in case
you aren't already. Cheers!
دوشنبه 18 شهریور 1398 10:03 ب.ظ
Does your website have a contact page? I'm having a tough time locating it but, I'd like to send you
an e-mail. I've got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great website and I look forward to seeing it
develop over time.
دوشنبه 18 شهریور 1398 09:49 ب.ظ
Thanks for a marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you can be a great author.I will remember to
bookmark your blog and will often come back sometime soon. I want to encourage one to continue
your great work, have a nice holiday weekend!
یکشنبه 17 شهریور 1398 03:24 ب.ظ
Please let me know if you're looking for a article writer for
your weblog. You have some really good posts and I feel
I would be a good asset. If you ever want to take some
of the load off, I'd love to write some content for your blog in exchange for a
link back to mine. Please send me an e-mail if interested.
Regards!
یکشنبه 17 شهریور 1398 02:22 ب.ظ
Hi friends, how is the whole thing, and what you wish for to say concerning
this piece of writing, in my view its actually amazing designed for me.
یکشنبه 17 شهریور 1398 02:50 ق.ظ
I do accept as true with all the concepts you have
presented on your post. They're really convincing and will certainly work.

Nonetheless, the posts are very brief for beginners.
Could you please prolong them a bit from subsequent time?
Thanks for the post.
یکشنبه 17 شهریور 1398 12:28 ق.ظ
I savor, lead to I discovered just what I used to be taking a look for.
You have ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a
great day. Bye
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :